Макропінна

Практично у всіх зрячих тварин, крім комах, у процесі зору бере участь такий орган як очне яблуко. Але з рибою макропінною, все не так просто, і для цього є вагомі причини.

Макропінни отримали своє ім’я через те, що очі у них не круглі, а скоріше схожі на труби або діжки. Макропінни –  глибоководні риби, мешкають на глибині понад п’ятсот метрів, тому детально вчені змогли їх вивчити тільки протягом останніх кількох десятків років. Макропінни можуть обертати своїми «очними трубками» в різні боки залежно від того, що саме риба хоче розглянути. Ба більше, очі знаходяться не на чолі, а всередині чола риби, і в прямий контакт з водою не входять. Але як же вона може бачити, якщо органи зору в неї всередині голови?

У макропінни прозорий лоб, наповнений прозорою рідиною. Навіщо такі дивні пристосування і до чого такі хитрощі? Вчені вважають, що макропінни харчується сифонофорами, істотами типу медуз, які так само жаляться, як медузи. Прозорий лоб із захованими всередині нього очима захищає органи зору від пошкодження.

Очі, влаштовані таким чудовим незвичайним способом, неможливо пояснити поступовими еволюційними змінами. Ці органи зору безпомилково пристосовані для незвичайного способу життя макропінни. У Біблії неодноразово говориться, що для Бога немає нічого неможливого. І коли ми читаємо в Біблії про те, що Господь уже зробив у минулому, і що Він обіцяв зробити в майбутньому, особливо для свого народу, думка про те, що Йому все підвладне, безмірно тішить.

#ДеньзТворцем


Книга пророка Єремії 32:27

«Я — Господь Бог усього живого. Чи є для Мене щось занадто складне?»

Молитва: Отче наш, коли я читаю про обіцяне Тобою, нагадуй мені, що для Тебе нічого неможливого немає. Амінь.