Магнітні черепахи

Коли йдеться про мореплавання, компас – головний винахід людства. Тому вчені так здивувалися, дізнавшись, що деякі бактерії мають крихітні вбудовані компаси. Але компас бактерії – дрібниця, просто пристосовані частинки заліза в її організмі. А ось у морської черепахи лоґергеда не просто є вбудований компас, вона ще вміє ним користуватися для місцезнаходження.

Залежно від положення магнітне поле Землі підходить до поверхні під різними кутами. Використовуючи просунуте обладнання, ми можемо виміряти ці кути та визначити довготу та широту. Юні черепашки лоґергеди повинні триматися всередині системи океанічних течій, яка оточує Саргасове море в центрі Атлантики. Якщо черепашка бере в потоці течій надто круто на північ, вона може вискочити з дозволеної території. Тому, потрапивши надто далеко на північ, вони розвертаються на південь і дістаються ближче до центру течій. Якщо черепашки відпливуть занадто далеко на південь, вони повертають на північ. Щоб переконатися, що черепахи справді відчувають своє місце по магнітному полю, вчені помістили лоґергедів у резервуари з електричними обмотками навколо. Вчені симулювали магнітні умови найпівнічнішої частини території лоґергедів, і вони повертали на південь. Вчені відтворювали умови крайнього південного кордону, і черепахи прямували на північ.

Якщо система навігації лоґергеда повільно еволюціонувала протягом мільйонів років, черепахам вона не давала жодної переваги у виживанні – поки що не стала повністю функціональною. Так як черепахи навряд чи вижили без навігаційної системи, сам факт її наявності вказує на Премудрого Всемогутнього Творця, який створив наш світ.

#ДеньзТворцем


Книга Йова 38:4

«Де ти був, коли Я основував землю? Сповісти Мені, якщо ти володієш знанням».

Молитва: Дорогий Батьку, я славлю Тебе за всі дива Твого Творіння. Амінь.