Люблячі зелені матусі

Кожен вид живих істот має свій спосіб піклування про дітей. Морський коник-тато носить ікринки в кишені на животі, доки мальки не вилупляться. Страус-мама абсолютно ігнорує і кладку, і пташенят, залишаючи всі материнські клопоти на батька. На перший погляд така поведінка здається дивною, але ще дивніше те, що деякі рослини теж дбають про своїх «діток». Існує два різні види рослин, у яких материнська рослина насправді допомагає своїм сіянцям вижити.

Обидві рослини мешкають у суворих умовах на холодних сухих схилах гір на заході Північної Америки. Одна рослина – будяки, друга – з сімейства тирличових, у нього багато назв – оленяче вухо, лосина трава або монумент. Це багаторічні рослини, що повільно додають у рості. Але материнська рослина береже енергію та накопичує воду. Потім, у період цвітіння, і будяки і оленяча трава випускає високе квіткове стебло. Коли дозріває насіння, рослина вмирає. Але насіння не пропадає, воно ховається в сухому листі материнської рослини. Насіння проростає на перегної з листя, використовуючи всю воду, яку змогло накопичити доросла рослина.

Крім того, оскільки вони виростають під захистом батьківських останків, молодим рослинам не потрібно змагатися з дорослим. Вчені, які досліджували швидкість проростання насіння у цих видів, зробили висновок, що вода, яка збереглася в материнській рослині, дуже допомогла молодій порослі вижити. Сіянці оленячого вуха під захистом дорослої рослини виживають у два рази успішніше, ніж ті, що ростуть самі собою. З будяком відсоток виживання ще більше – в чотири рази більше насіння успішно виростає під захистом. Бог піклується про Своє Творіння, і материнська турбота і захист – один із способів дати нам те, чого ми потребуємо, поки ми ще малі і слабкі. Навіть рослини захищають та опікують своїх малюків!

#ДеньзТворцем


Книга Буття 1:11

«І сказав Бог: Нехай земля вродить траву, ярину, що насіння вона розсіває, дерево овочеве, що за родом своїм плід приносить, що в ньому насіння його на землі. І сталося так».

Молитва: Батьку, я дякую Тобі за мою маму. В ім’я Ісуса Христа. Амінь.