Куди поділося 5 жовтня 1582?

Чи знаєте ви, що 5 жовтня 1582 року не було? У тому році не було і шостого жовтня. Чому? Історія бере початок від орбіти Землі. Рік має точно 365 днів, 5 годин, 48 хвилин та 46 секунд. Це означає, щороку у ваш день народження Земля знаходиться не в тій точці орбіти, в якій була в день, коли ви народилися, а трохи зміщена. Хоча похибка одинадцять хвилин невелика, за сотні років вона серйозно накоплюється.

Юліанський календар, в якому раз на чотири роки, високосний рік, з’являвся додатковий день, допоміг скоригувати цю проблему, але не зовсім. А все тому, що рік не точно 365 із чвертю днів. За понад 1600 років існування юліанського календаря невраховані в ньому хвилини та секунди накопичувалися. І в 1582 році Папа Римський Григорій XIII оголосив про уточнення календаря, до якого були додані високосні роки. Наприклад, рік, номер якого кратний 400 і рік, кратний 4 – високосні. Рік, номер якого кратний 100 – невисокосний. За такої системи похибка в один день накопичується за 3300 років. За 1600 років старий календар відстав на десять днів. Щоб виправити це, Папа Римський Григорій XIII оголосив, що після четверга 4 жовтня одразу настане п’ятниця 15 жовтня!

Те, що люди протягом всієї історії створювали досить точні календарі, говорить про інтелект людини, розум був даний людині з початку творіння розумним Творцем.

#ДеньзТворцем


Молитва: Батьку, допоможи мені використати мій час для служіння Тобі та на славу Тобі. Амінь.

Книга Буття 1:14

«І мовив тоді Бог: «Нехай будуть світила на небосхилі! Вони відокремлять день від ночі. Нехай вони будуть для різних свят, а також означають початок і кінець днів та років».