Комахи, що поїдають отруту

Звіробій продірявлений – рослина не місцева для Північної Америки. До того, як за часів колонізації європейці не завезли його до Америки, північноамериканські комахи не зустрічалися з ним жодного разу. Звіробій швидко поширився новою територією, тому що він отруйний і неїстівний для більшості комах. Рослина виробляє отруйну речовину гіперіцин, яка активується світлом. Отрута досить сильна для того, щоб від неї загинула худоба, досить дурна, щоб їсти цю траву.

Але є кілька типів комах, які не лише їдять його, а й прямо процвітають на звіробою. Деякі жуки, личинки метеликів, мінуючі мушки радісно знищують пагони звіробою. Ні, вони не мають імунітету до отрути. Вони знають, як ховатися від світла та запобігати активації гіперицину. Мінери проїдають собі тунелі всередині листа, не вибираючись до прямих сонячних променів. Личинки метеликів діють аналогічно. Дехто навіть прогризає собі проходи в стеблі рослини. Жук-листоїд та його личинки теж їдять звіробій. У дорослих жуків щільний хітиновий панцер, який приховує тіло жука від світла. Личинки жука харчуються лише вночі, а до світанку зариваються у ґрунт.

Якби еволюція була правдою, комахам довелося б кілька століть розбиратися, як працює отрута, і як їм розробити засоби захисту від отрути. Очевидно, що з наукового погляду розумніше звучить висновок, що Бог дав цим істотам знання, щоб вони могли їсти звіробій без шкоди для себе.

#ДеньзТворцем


Псалом 70:17

«Боже, навчав Ти мене від юнацтва мого, і аж дотепер я звіщаю про чуда Твої».

Молитва: Я славлю Тебе, Господи, за Твою чудесну роботу та досконалі настанови. Амінь.