Коли самка бджоли навіть не бджола

Життєвий цикл жука-наривника з пустелі Мохаве, Каліфорнія, залежить від поодиноких бджіл. При цьому у жука немає нічого, що могло б зацікавити цих бджіл.

Личинки жука-наривника такі маленькі, що до однієї бджоли їх може причепитися ціла дюжина. Вони чекають її на травинках, чіпляються і їдуть на самці бджоли прямо в бджолині ясла. Поки бджола відкладає яйця, личинки жука по яйцекладу спускаються в осередок. Там личинка жука їсть пилок, який бджола заготовила для своїх діток. Наступна стадія розвитку жука – лялечка, а потім – безкрила доросла особина. Щоб продовжити цикл розвитку, жук має знайти самця бджоли, який може віднести його до самки. Для приваблення самця бджоли багато жуків збирається разом і зчіплюється в грудку, що нагадує обрисами самку бджоли. Вони тримаються разом у такому положенні до двох тижнів, чекаючи, поки їх помітить самець бджоли. Вчені помітили, що збираючись разом і маскуючись під самку бджоли, жуки навіть видають запах бджоли, готової до спарювання! Щойно самець бджоли підбирається досить близько, крихітні жучки стрибають і чіпляються за його тіло. Коли самець спаровується з самкою, жуки перебираються на її тіло і чекають, поки вона не відкладе яйця. Дивно, що жуки, не соціальні комахи, досить розумні для того, щоб обдурити бджіл-самців.

Очевидно, що жуки не придумали таку розумну стратегію самі. Злагоджена взаємодія, яку вони демонструють для виживання, була придумана і запрограмована в них їхнім мудрим Творцем. Можливо, для того, щоб показати нам, як важливо працювати спільно, щоб вижити.

#ДеньзТворцем


Друге послання до Коринтян 1:11

«Якщо ви також допомагатимете нам своїми молитвами, тоді багато людей віддячать нам за Божу прихильність, що Він виявить нам завдяки молитвам багатьох людей».

Молитва: Господи, допоможи Своєму народу працювати спільно для блага Твого Царства. Амінь.