Ключ до справжнього лідерства

У помірному кліматі колонії ос починають вирощувати і вирощувати дітей чоловічої статі тільки ближче до осені тому, що оси-самці зазвичай даремні споживачі їжі. Вони й у гнізді не роблять жодної корисної роботи, й у збиранні запасів їжі не беруть участь. Самки паперових ос часто практикують особливо агресивну поведінку з самцями: коли самки-фуражири повертаються в гніздо з їжею, самки-робітники хапають самців і запихають у вічки, що пустують, та не просто, а головою вперед, щоб самець точно не зміг дістатися до їжі. Ось така сувора чоловіча дієта, через яку у звичайному осиному гнізді життя у самців дуже коротке.

Нещодавно у Коста-Ріці виявили перший виняток із цієї схеми поведінки. Дослідники з Вашингтонського університету (Сіетл) виявили вид ос, у якого самці не лише командують, а й виконують роботи у гнізді. Добувають їжу, як і раніше, самки, але самці вимагають і отримують те, що хочуть – навіть від королеви. Але при цьому вчені бачили, як самці охолоджували перегріте гніздо, працюючи крильцями як вентилятором. Вони допомагали прибрати з гнізда воду після того, як гніздо затопило, і допомагали доглядати дітей. Самці цього виду живуть у батьківській колонії надзвичайно довго для ос. При цьому будь-якої миті вони можуть заснувати нову колонію. Вчені вивчають інші тропічні види ос, щоб зрозуміти – унікальна така поведінка або звичайна для цих місць.

Біблія говорить нам, що справжній авторитет набувається, якщо він походить від духу служіння. Ця схема, здається, працює й у ос. Сучасній людській культурі необхідно нагадати принцип: коли чоловіки візьмуться за справу і допомагатимуть, ніхто не заперечуватиме їхньої керівної ролі, всі підуть за ними.

#ДеньзТворцом


Книга Приповістей Соломонових 12:24

«Рука вибраних буде легко панувати, а підступні стануть здобиччю».

Молитва: Я передаю себе в Твої руки, Господи, бо Ти служив мені Своїм життям, смертю та Воскресінням. Дякую тобі . Амінь.