Індіанці – це насправді китайці

Сьогодні ми сприймаємо міграцію європейців до Північної Америки як результат більш освіченого століття. Але ми забуваємо, що американські індіанці мігрували до Північної та Південної Америки з Азії і побудували там свою культуру задовго до європейців. Якщо те, що говорить лінгвіст з Техаського християнського університету, правда, то індіанці-ольмеки, які жили в Південно-Західній та Центральній Америці, можуть виявитися зовсім не індіанцями.

Лінгвіст Майка Сюй провів кілька років, досліджуючи трьохсотлітні ольмекські вироби з нефриту, каменю та кераміки. Ольмекська цивілізація виникла раптово і нізвідки близько 1200 р. до Р. Х. Вчений вивчав сотні символів на стародавніх артефактах, і його вразило те, як символи ольмекські схожі на китайську писемність того ж періоду. Мистецтво ольмеків також дуже нагадує сучасні йому китайські витвори мистецтв. Він також додав, що релігійні практики в Ольмеку були практично тими самими, що й у Китаї того ж періоду. Наприклад, в обох культурах було прийнято класти нефритові намистини до рота померлого, щоб відігнати злих духів. Сюй робить висновок: «Подібність занадто разюча, щоб бути збігом».

Ціла цивілізація, яка розпочалася і, можливо, підтримувалась кораблями, що припливли з Китаю, вказує на існування розвиненого транстихоокеанського судноплавства. Можливо, нам необхідно переглянути нашу еволюційну систему оцінки стародавньої історії і віддати належне людям, які були такими ж допитливими та винахідливими, як і ми сьогодні.

#ДеньзТворцем


Дії святих апостолів 21:2

«Там ми зійшли на борт корабля, який прямував до Фінікії».

Молитва: Господи, допоможи мені використати здібності, які Ти дав мені, для Твого прославлення. Амінь.