Імунна система – дві лінії оборони

Лікарі вивчають людський організм і не перестають дивуватися потужній системі захисту, вбудованої в наше тіло. Імунна система здатна виробляти десятки мільйонів різних антитіл, щоб врятувати і захистити організм людини від хвороби – незважаючи на те, що у людини менше 100 000 генів. Як можуть 100 000 генів виробляти у тисячу разів більше антитіл?

Насправді, у нас дві імунні системи. Перша – вроджена імунна система. Це – система миттєвого реагування, орієнтується вона на загальні властивості більшості мікробів, зв’язує їх і перемагає. Друга система імунного захисту – комбінаторна. Саме друга система генерує десятки мільйонів різних специфічних антитіл. Вона реагує повільніше, ніж вроджена, тому що її робота – відповідати на інфекцію, виробляючи і посилаючи в загарбників різні антитіла. А коли одне з багатьох антитіл пізнає вбудованого збудника хвороби, комбінаторна система починає виробляти більш специфічні антитіла, і так поки шкідливий посягач не буде знищений.

Дослідникам, які вивчають імунну систему у подробицях, неможливо повірити, як могла еволюція створити таку складну, точну і унікальну систему. Навіть з наукової точки зору, простіше пояснення – що наша імунна система, як і все інше, була створена всемогутнім, мудрим Творцем!

#ДеньзТворцем


Євангеліє від Івана 11:11-12

«Оце Він сказав, а по то́му говорить до них: Друг наш Лазар заснув, — та піду́ розбудити Його. А учні сказали Йому: Як заснув, то він, Господи, ви́дужає».

Молитва: Я дякую Тобі, Батьку, за те, що Ти дав нам імунну систему, і прошу Тебе зміцнити моє здоров’я. В ім’я Ісуса Христа. Амінь.