Ігуана, яка то росте, то зменшується

Що ви робите, коли протягом тривалого часу харчові ресурси набагато бідніші, ніж зазвичай? Якщо людина не отримує достатньої кількості харчування, вона худне і зрештою втрачає м’язову масу. Доцільніше було б, якби тіло просто зменшувалося пропорційно. Зрештою, діти споживають менше калорій, ніж дорослі. Власне, саме так і відбувається з морськими ігуанами та іншими рептиліями.

Вчені досліджували морських ігуан на Галапагоських островах і виявили, що деякі особини зменшувалися у розмірах. Протягом 18 років вони просто списували це на рахунок похибок при вимірі. Потім хтось із вчених переглянув вісімнадцятирічну історію вимірювань і зрозумів, що там все ж таки щось відбувається. У період Ель-Ніньо, коли змінюється напрям вітру, змінюється тиск і температура води, знижується рівень моря і зменшується звична кількість водоростей, якими живляться ігуани. Окремі особини зменшуються у розмірах. Крім того, чим більшим був самець до «дієти», тим сильніше він зменшується. Якби «сідали» лише сполучні тканини, розмір ігуани зменшувався б на 10 %. Але за час дворічного Ель-Ніньо деякі великі самці втратили 20% зростання. А це означає, що навіть кістки у них стали коротшими! Подальші дослідження показали, що чим більше розміру втрачає особина, тим вищі її шанси на виживання.

Ігуан у цьому світі турбує єдина річ – виживання. Ми – люди, і ми маємо думати і про наступне життя. Ми можемо бути вдячні Богові за те, що Він дав нам вічне життя через Ісуса Христа.

#ДеньзТворцем


Книга пророка Єремії 31:2

«Так говорить Господь: Знайшов милість в пустині народ, від меча врятований, Ізраїль іде на свій спочин».

Молитва: Господи, я буду вічно вдячний Тобі за прощення та спасіння. Амінь.