Гусениці, що розмовляють

Мурахи не такі мовчазні, як ви думали. Гусениці теж не мовчать. І ті, й інші видають звуки за допомогою процесу, який називається стридуляція, або стрекотіння. Виявилося, що гусениці «розмовляють» із мурахами деяких видів, використовуючи стридуляцію.

Гусениці двох груп метеликів виділяють солодкий секрет, який люблять мурахи. Мурахи збирають це солодке частування, і у відповідь захищають гусениць від їхніх ворогів. Насправді гусениці звуть мурах, коли рідину вже можна забирати, і використовують в якості сигналу різноманітні звуки. Це може бути просте «бап … бап», а може і складне «бііп а а а бііп».

Ще одна гусениця кличе мурах, коли їй потрібна допомога. Цей вид дивовижно точно наслідує звуки, які видають самі мурахи. Наймолодші гусенички цього виду часто падають із листя, яке гризуть. Коли це відбувається, гусениця починає видавати ті ж звуки, що й мурахи-фуражири. Почувши звичну промову, мурахи приймають гусеницю за свою сестру. Вони повертають її в мурашник, в ясла до личинок та лялечок. Там гусениця починає поїдати мурашину молодь. Мурахи двох видів, виявивши помилку, вбивають гусеницю, а третій вид, здається, не помічає підміни.

Спілкування – дар, який Творець дав багатьом Своїм творінням. Ми всі створені для стосунків з Богом, і ми повинні спілкуватися як Він, ніколи не брехати і завжди підбадьорювати людей.

#ДеньзТворцем


Послання до Ефесян 4:29

«Нехай жодне огидне слово не сходить з уст ваших, а кажіть лише те, що допомагає людям духовно зростати згідно з їх потребою, щоб ви допомогли тим, хто чує вас».

Молитва: Дорогий Батьку, навчи мене, як використовувати слова, щоб підбадьорювати людей. Амінь.