Гриб-слизевик

Для того щоб робот умів рухатися самостійно, його потрібно ретельно та детально запрограмувати. Для кожної рухомої частини має бути прописана програма дій. Інструкції мають бути всеосяжними, щоб для кожної можливої ситуації і для будь-яких умов у робота була програма дій. Якщо в програмі буде помилка або з’являться якісь не враховані розробником умови, робот, найімовірніше, просто завмре на місці. Навіть найпростіший організм слизевик справляється з пересуванням краще за машину.

Хоча клітини слизевика не пов’язані нервами, коли клітини збираються в один організм, то цей організм здатний пересуватися. Слизевик цілком може знайти вихід із несподіваної ситуації, хоча пересувається він дивно – переміщуючи рідину всередині загального тіла, схожого на мішок. Уважно розглянувши спосіб пересування слизевика, група вчених з Університету Тохоку, Японія, використали цей принцип для створення мобільного робота. Робот може пересуватися будь-якою плоскою поверхнею, перерозподіляючи рідину всередині свого тіла, що створює різницю тиску на різні частини робота. Робот складається з 14 з’єднаних помп, кожна має мотор, за допомогою якого переміщується вода. Поки роботу не дають напрямок, куди рухатися, він переміщається хаотично. Потім його мотори синхронізуються, і він починає рух у зазначеному напрямку. Пристрій робота, аналогічний будові тіла слизовика, допомагає машині пристосовуватися до змін довкілля так само успішно, як це вдається живому організму.

Доручіть Богові виконання найскладніших завдань за допомогою найпростішого дизайну.

#ДеньзТворцем


Псалом 18:33

«Він сили зміцнює мої, і в чистоті допомагає жити».

Молитва: Отче наш, спрямуй моє серце, щоб я тікав від того, що шкодить моїй душі і шукав доброго, що Ти дав мені. Амінь.