Голова пухне?

Біблія часто застерігає проти смутку. Сучасна наука згодна з тим, що стан тривожності та занепокоєння призводять до негативних змін в організмі. Недавні дослідження на щурах показали, що практично відразу ж, як тварина починає нервувати, в організмі починаються руйнівні зміни.

У процесі дослідів, вчені симулювали процеси, які відбуваються у мозку щурів у процесі навчання. Після цього вони давали тваринам пройти навчальне завдання. Пацюкам треба було навчитися шукати платформу, занурену у воду у спеціальному резервуарі, і допливати до неї. Вчені виявили, що щури з надмірно стимульованими центрами навчання демонстрували набагато нижчі результати порівняно з тими щурами, чий мозок не зазнав зайвої стимуляції.

Навчання зазвичай відбувається, коли нові знання та досвід зміцнюють зв’язки між нервовими клітинами. У цих дослідженнях вчені прийшли до висновку, що надмірна стимуляція не дає зміцнитися необхідним зв’язкам. Фактично це означає, що швидкість сприйняття інформації не нескінченна і має свою межу. Іншими словами, студент, який перед іспитом сидить усю ніч, намагаючись «визубрити» всю тему, виявиться менш сприйнятливим до навчання, ніж той студент, який не кидається в тривозі, а спокійно спить напередодні іспиту.

Отже, якщо у вас бували ситуації, коли вам здавалося, що мозок просто більше не вмістить ні краплі інформації, то, швидше за все, ви були абсолютно праві. І в нас є ще одна причина, чому Бог у Своєму Слові закликає нас не тужити і не турбуватися, а передати всі свої турботи Йому. І справді, якщо Він послав Свого єдиного Сина, щоб урятувати нас від гріха, смерті та диявола, хіба Він не допоможе нам пройти через те, що турбує та лякає нас?

#ДеньзТворцем


Книга Приповістей Соломонових 12:25

«Грізні слова викликають тривогу в серці праведного чоловіка, а добра звістка його звеселяє». Молитва: Любий Господи, я віддаю всі свої турботи Тобі, бо Ти любиш мене. Амінь.