Фотосинтез без сонця

У школі нам усім розповідали про фотосинтез. Для того щоб ця хімічна реакція відбулася, вам необхідний хімічний хлорофіл і ще одна обов’язкова складова – сонячне світло. Тисячі років людина була впевнена в тому, що для розвитку і процвітання зелених рослин необхідне сонячне світло.

Але група дослідників з Університету Британської Колумбії виявила, що в товщі океану, на глибині півтори милі теж відбувається фотосинтез. Зрозуміло, що в такі глибини сонячне світло не проникає, і тому виникає цікаве питання – як?

Істота, що здійснює цей дивовижний процес – бактерія, яку не так давно виявили біля узбережжя Центральної Америки. Так от, як може відбуватися фотосинтез у місці, де немає сонячного світла? Ці бактерії живуть біля гідротермальних джерел, які знаходяться на дні океану. З геотермального виходу б’є вода, нагріта до немислимих температур, понад 400 °С. Коли струмінь палючої води потрапляє в холодну воду океану, утворюються бульбашки газу, які практично миттєво зникають, при цьому виходить спалах тьмяного світла. Хімічні реакції формування кристалів теж часто супроводжуються невеликою кількістю світла. Очевидно, що бактерії здатні отримати достатньо енергії, щоб «живити» обмін речовин від таких дивних джерел освітлення. Однак надзвичайно складно уявити собі еволюційні процеси, які змогли б наділити ці бактерії такими незвичайними властивостями.

Але Бог, який знає все, може здійснювати таке, що здається неможливим.

#ДеньзТворцем


Книга Йова 8:16

«Він, мов рослина, на осонні розкидає крону».

Молитва: Отче наш Небесний, я радію і вихваляю Тебе за все те, що Ти зробив, за те, що Творіння дивно влаштоване. Амінь.