Еволюція заплуталася в павутині павука

Більше століття вчені не могли зрозуміти, навіщо понад 78 видів павуків вплітають у свої ловчі павутиння всякі прикраси. Зайві поперечні та радіальні нитки – здається, у них зовсім немає потреби. Передбачалися різні варіанти: що вони можуть служити для захисту від сонця, за ними ховається павук, вони відлякують птахів або приманюють комах. Але вчений з Університету Кіото швидше за все розгадав, для чого служать ці додаткові і начебто нефункціональні нитки. Якщо він має рацію, еволюційна теорія може стати жертвою ловчих павутинь павука.

Азіатський павук, якого вивчав дослідник із Кіото, будує павутиння двох типів. Якщо павук має достатньо їжі, його павутиння складається з радіальних ниток і деякої кількості поперечних. Однак, якщо павук голодний, він укладає додаткові нитки по спіралі від зовнішніх меж павутиння до центру. Вчений перевірив натяг обох павутинь, і виявилося, що павутиння зі спіральним малюнком набагато чутливіша за павутиння з поперечними нитками, навіть до найдрібніших комах. Іншими словами, голодний павук шукає собі будь-яку здобич, яку він зможе з’їсти. Ситого павука цікавлять лише великі комахи.

Питання в тому, як могла нерозумна сила еволюції дати павукам знання про техніку будівництва, про проектування, необхідне створення таких конструкцій? Крім усього іншого, згідно з еволюційним древом павуків, таким здібностям довелося б розвиватися цілих дев’ять разів – абсолютно незалежно. Набагато логічніший і очевидніший варіант пояснення цього феномену – Творець дав павукам такі знання одразу, коли їх створював.

#ДеньзТворцем


Книга Йова 8:13-14

«Таке трапляється із тими, хто про Бога забуває, безбожника не збудуться надії. Його упевненість, мов павутиння восени, покластись ні на кого він не може».

Молитва: Допоможи мені, Господи, робити все правильно та чудово, як Ти робив. Амінь.