Електричний ніж винайшли мурахи

Вчені виявили, що безглузді дії мурах-листорізів насправді лише здаються такими. Ці мурахи ріжуть зелене листя на шматочки, які вони можуть донести до мурашника. Поки вони розрізають лист, вони вібрують, створюючи цікавий ефект, як електричний ніж. Так як вони цілком здатні впоратися з листом і без вібрації, такі дії здаються зайвими та марними. Робочі мурахи меншого розміру супроводжують більших робітників на місце заготівлі фуражу. Потім вони чекають довкола, спостерігаючи за більшими сестрами. Ще дивніше те, що як тільки шматочок листа відрізаний і готовий до транспортування в гніздо, дрібні мурашки-«ледарі» залазять на листок, і великі робітники просто так їх несуть додому.

Нові дослідження показали, що така, з першого погляду безглузда поведінка спрямована на виконання одного дуже важливого завдання. Коли великий робітник закінчує відрізати шматочок листа, мураха вібрує найшвидше. Прискорення вібрації очевидно служить сигналом для дрібної мурашки підніматися на лист і їхати додому.

Але все ж таки, до чого там маленькі мурахи? Вчені дізналися, що вони відлякують мух-горбаток. Якби не оточення маленьких мурах, горбатки відклали б яйця в тих мурах, що ріжуть листя. Коли з такого яйця з’являється личинка, вона проїдає дорогу назовні, вбиваючи при цьому мурашки.

Ця дивовижна злагоджена система нагадує нам, що у Божому Творінні немає нічого випадкового, нічого зайвого. Бог – Творець, що мав особливий задум, а не довірив роботу безглуздої випадковості. Головний Божественний задум для нас – привести нас до віри в Ісуса Христа, Нашого Господа та Спасителя.

#ДеньзТворцем


Послання до Римлян 8:28

«І ми знаємо, що Бог у всьому підтримує тих, хто любить Його, хто покликаний згідно з Його волею».

Молитва: Господи, я дякую Тобі за те, що Ти приніс сенс у моє життя. Амінь.