Дві пари вух

Ви коли-небудь думали про те, для чого вам потрібна зовнішня частина вуха – всі ці звивини і закарлюки що стирчать? Нещодавно вчені підтвердили здогадки, що всі гребні та виступи зовнішньої частини вуха, вушної раковини, допомагають нам визначити, звідки йде звук. Виступи і увігнуті частини посилюють або послаблюють частоти, і мозок обробляє зміни та обчислює, звідки йде звук, який ви чуєте.

А ось тепер – таємниця. У кожної людини — унікальна форма вушної раковини. Форма вуха, як відбитки пальців, – другої такої немає у світі. Це означає, що проходячи через вашу вушну раковину, звуки змінюються по особливому, а не так, як у вашого сусіда. І при цьому, якщо різні люди чують один і той самий звук, кожен із них може сказати, звідки він іде.

Вчені будують теорії про те, що мозок людини зроблений так, щоб пристосовуватися до унікальної будови її вуха, і, виходячи з конфігурації вуха, вчиться визначати джерело звуку. Ця теорія нещодавно знайшла підтвердження в досліді, в якому вчені дали добровольцям пластикові накладки, щоб змінити форму вушної раковини випробовуваних. Після того, як піддослідні вставили у вуха накладки, виявилося, що вони не можуть визначити висоту, на якій розташовується джерело звуку, їм знадобилося кілька тижнів, щоб навчитися цього. Ще цікавіше те, що коли вушні вставки прибрали, піддослідним не довелося заново перенавчатися – висоту джерела звуку вони визначали без помилок. Один із учених порівняв це з вивченням нової мови. Мозок навчився ефективно використовувати два комплекти вушних раковин.

Те, що людина здатна заново навчитися визначати висоту і напрямок звуку, навіть у разі пошкодженого зовнішнього вуха, говорить нам про Мудрого Творця, Який дає нам усе, чого ми потребуємо. Такий план дій у позаштатних обставинах не може бути продуктом еволюції, процесу, позбавленого розуму й любові.

#ДеньзТворцем


Псалом 78:1

«Народе мій, почуй мою науку, зверни свій слух до слів моїх».

Молитва: Дякую Тобі, Отче наш, за можливість чути і читати Твоє Слово, тому що так я можу дізнатися більше про мого Спасителя. Амінь.