Дві пари вух можуть розповісти цікаву історію

Ви коли-небудь думали про те, для чого вам потрібна зовнішня частина вуха – всі ці звивини, що стирчать, і загогуліни? Нещодавно вчені підтвердили здогади, що всі гребні та виступи зовнішньої частини вуха, вушної раковини допомагають нам визначити, звідки йде звук. Виступи та увігнуті частини посилюють або послаблюють частоти, і мозок обробляє зміни та обчислює, звідки йде звук, який ви чуєте.

А ось тепер – таємниця. Кожна людина має унікальну форму вушної раковини. Форма вуха, як відбитки пальців, – другої такої немає у світі. Це означає, що проходячи через вашу вушну раковину, звуки змінюються по особливому, а не так, як у вашого сусіда. І при цьому, якщо різні люди чують один і той же звук, кожен з них може сказати, звідки він іде.

Вчені будують теорії про те, що мозок людини зроблений так, щоб пристосовуватися до унікальної будови його вуха, і, виходячи з конфігурації вуха, вчиться визначати джерело звуку. Ця теорія нещодавно знайшла підтвердження в досліді, в якому вчені дали добровольцям пластикові накладки, щоб змінити форму вушної раковини піддослідних. Після того, як піддослідні вставили у вуха накладки, виявилося, що вони не можуть визначити висоту, на якій знаходиться джерело звуку, їм знадобилося кілька тижнів, щоб навчитися цьому. Ще цікавіше те, що коли вушні вставки прибрали, випробуваним не довелося заново переучуватися – висоту джерела звуку вони визначали без помилок. Один із вчених порівняв це з вивченням нової мови. Мозок навчився ефективно використовувати два комплекти вушних раковин.

Те, що людина здатна заново навчитися визначати висоту і напрямок звуку, навіть при пошкодженому зовнішньому вусі, говорить нам про Мудрого Творця, Який дає нам все, чого ми потребуємо. Такий план дій у позаштатних обставинах не може бути продуктом еволюції, процесу позбавленого розуму та любові.

#ДеньзТворцем


Псалом 77:1

«Послухай, мій люду, науки моєї, нахиліть своє ухо до слів моїх уст».

Молитва: Дякую Тобі, Отче Наш, за можливість чути і читати Твоє Слово, тому що так я можу дізнатися більше про мого Спасителя. Амінь.