Дві мови, які можуть підтвердити біблійну історію

Якщо відстежувати історію людства по Біблії, очевидним є висновок, що всі мови світу з’явилися в момент будівництва Вавилонської вежі, приблизно 4300 років тому. Однак прихильники еволюції говорять про розподіл сибірської та північноамериканської мовних груп за тисячі років до цього періоду. Але один лінгвіст виявив дивовижну схожість між мовами цих сімей, що може вказувати на те, що вони не так давно розділилися.

Згідно з традиційною еволюційною моделлю племена північноамериканських індіанців пройшли перешийком із Сибіру до Північної Америки, де й оселилися, і сталося це не раніше 10 000 років тому. І ось один дослідник-лінгвіст поставив питання: чи існують сибірські мови, подібні до північноамериканських. Він порівняв кетську мову (мова народності кети) з сім’єю мов на-дене. Кетською мовою розмовляють тільки в Центральному Сибіру, ​​а всі родинні йому мови зникли ще в минулому столітті. Північноамериканська сім’я на-дене – мови, поширені в Західній Канаді та Алясці.

Дослідник виявив, що у двох мовах присутні 36 протослів, які звучать однаково і мають однакове або подібне значення в обох мовах. Серед цих слів – назви частин тіла, природних явищ – типи снігу і назви тварин, і побутові терміни. Це говорить про те, що ці дві мови є спорідненими; проте, ці факти не переконали решту лінгвістів.

Якщо кетська і на-дене справді споріднені мови, тоді ці групи мов розділилися набагато пізніше, а не так давно, як передбачає еволюційна модель. Цей висновок підтримує буквальне прочитання біблійної історії.

#ДеньзТворцем

Книга Буття 11:7

«Тож зійдімо, і змішаймо там їхні мови, щоб не розуміли вони мови один одного».

Молитва: Дякуємо Тобі, Господи, за те, що Слово Твоє надійне у всьому, і тому ми можемо покладатися на Твою обітницю спасіння. Амінь.