Духовне здоров’я сприяє фізичному здоров’ю

Більшість християн знає, що відвідування церкви і служіння Богові в повному обсязі з усією віддачею робить їх духовно здоровими. І ось тепер нова робота вчених з Університету Дьюка підтвердила старі дослідження про те, що люди, які відвідують церкву не менше одного разу на тиждень, мають міцніше здоров’я і живуть довше.

Протягом семи років дослідники щорічно проводили опитування приблизно 4000 людей віком від 64 до 101 року. Питання стосувалися загального стану здоров’я, суспільної активності та вживання алкоголю та тютюну. За семирічний період серед опитаних, які відвідували церкву щотижня, під загрозою смерті перебувало на 28 % менше людей, ніж серед тих, хто ходив на церковні служби нерегулярно або взагалі ігнорував служіння. Керівник досліджень підкреслив, що ця робота не говорить про те, що люди, які приходять до церкви через проблеми зі здоров’ям, одужають. Швидше, сказав він, результати роботи говорять про те, що люди, які відвідують служби з релігійних причин, мають міцніше здоров’я і живуть довше. Більш раннє дослідження в Каліфорнії охоплювало понад 5000 людей віком від 21 до 65 років і проводилося протягом 28 років. Результат був аналогічним. Інші дослідження показали, що для парафіян, які регулярно відвідують церкву, характерні нижчий тиск, у них рідше бувають депресії, і міцніша імунна система, ніж у тих, хто ходить до церкви нерегулярно.

Ми хотіли б наголосити, що приходити до церкви лише для того, щоб отримати покращення здоров’я – це не результат досліджень. Ці роботи були задумані для виявлення можливої ​​залежності між світоглядом і загальним станом здоров’я. Результати показують зв’язок між духовним та фізичним здоров’ям.

#ДеньзТворцем


Книга Виходу 20:8

«Пам’ятай суботній день, щоб його святити».

Молитва: Дорогий Батьку, я дякую Тобі за те, що Ти забезпечив мені духовне здоров’я через Свого Сина, Ісуса Христа. Амінь.