Дослідники виявили приховану ціну інтернету

Гуляєте інтернетом? А знаєте, що інтернет може коштувати вам набагато більше, ніж ви можете уявити? Такого висновку дійшли вчені з Університету Карнегі Меллон в Піттсбурзі, які провели спеціальні дослідження цього питання.

У дослідженні брали участь 169 осіб із 73 будинків, які не підключені до інтернету. Цим людям запропонували заповнити анкети, крім того, їх опитували прямо вдома на початку дослідження, у процесі та наприкінці роботи. Їм надали комп’ютери з програмним забезпеченням, електронну адресу та безкоштовний доступ до інтернету. У відповідь випробувані дозволили вченим відстежувати, як саме члени сімей користуються інтернетом.

До кінця дослідження вчені виявили, що всі, хто часто користувався інтернетом і електронною поштою, стали проводити менше часу з сім’єю – ненабагато, але все ж менше. Вони мали менше друзів. Часті користувачі інтернету та електронної пошти продемонстрували зростаючу самотність і ознаки легкої депресії. Чим більшу частину життя займав комп’ютер, тим сильнішою була самотність і глибша депресія.

На результати не впливали ні раса, ні вік, ні стать, ні статки людини, але найсильніші наслідки користування інтернетом мали підлітки. Вчені припустили, що підліток, який відчуває ізоляцію і самотність, швидше буде шукати віддушину в інтернеті.

Можливо, найкраща пропозиція у світлі цих відкриттів – обмежити час, що проводиться в інтернеті так само, як батьки обмежують дітям час біля телевізора. Вільний час можна використовувати так, як вчать Приповісті: «Хто хоче мати друзів, той і сам має бути дружнім…» Іншими словами, будувати та підтримувати дружні стосунки – корисно для здоров’я.

#ДеньзТворцем


Книга Приповістей Соломонових 18:24

«Є товариші на розбиття́, та є й приятель, більше від брата прив’язаний».

Молитва: Дякую Тобі, Господи Ісусе, за моїх друзів. Дякую Тобі за те, що Ти — мій найкращий друг, який рятує мене. Амінь.