До Христофора Колумба

Як правило, камінь з висіченим написом, знайдений у Південній Америці, – це цілком звичайне явище. Але камінь, який знайшли у 1872 році у Бразилії – явище неординарне, бо ні інки, ні ацтеки, ні майя – жодна з цих цивілізацій тут ніколи не жила. Крім того, на знайденому в 1872 році камені був напис фінікійською мовою. Людина, яка знайшла цей камінь, фінікійської не знала, і відіслала її владі, а ті передали її голові національного музею. Музейний працівник впізнав давню мову та переклав текст. Там було написано: «Ми – сини Ханаана із Сидону, міста царя. Торгові справи завели нас на далекий берег, у край гір».

Фінікійський торговий корабль

Чи могли фінікійці у VII столітті до Р. Х. дійти на своїх торгових кораблях так далеко, до Південної Америки, у спробі знайти нові ринки збуту? У давнину фінікійські купці вважалися найкращими мореплавцями свого часу. Але через існуюче упередження наші сучасники не хочуть сприймати наших стародавніх попередників рівними нам за розумом, винахідливістю та заповзятливістю. Тому напис визнали фальшивкою. Потім у 60-х роках минулого століття на академічному аукціоні у Сполучених Штатах сплив оригінальний відбиток із висіченого напису. Сучасний експерт, фахівець із давніх мов, вивчив відбиток і зробив висновок, що напис справжній. На ній видно характерні для фінікійської писемності завитки, про які навіть наукова громадськість не знала до XIX століття.

Фінікійський алфавіт

І нехай сьогодні ми знаємо більше фактів, наші стародавні попередники були не менш розумними та винахідливими, ніж ми зараз. Це повністю збігається з тим, що в Біблії говориться про людину – вона вище творіння, а не істота, яка поступово еволюціонувала до теперішнього стану.

#ДеньзТворцем


Третя книга Царств 9:26

«І цар Соломон наробив кораблів в Ецйон-Ґевері, що при Елоті на березі Червоного моря в едомському краї».

Молитва: Я славлю Твоє ім’я, Господи, за те, що Ти створив нас такими, як ми є. Амінь.