Дізнайтеся, як Бог, що любить, підтримує живе

Деякі види риб живуть у водах Антарктики, у середовищі з температурою замерзання морської води – а це на пару градусів нижче за точку замерзання прісної води. І добре мешкають. У зв’язку з цим задаємося кількома питаннями. По-перше, холод уповільнює хімічні процеси, необхідні виживання організму. За таких температур хімічні процеси в тілі живої істоти повинні практично зупинитися. По-друге, з точки зору Створення, як може риба, створена для життя в досконалому, теплому, зручному світі виживати в середовищі, настільки несумісному з життям? Група біологів Морської станції Хопкінса при Стенфордському університеті знайшла дивовижні відповіді на ці запитання.

Біологи вивчали знайдені в організмі тварин ензими, які в клітинах м’язів перетворюють пірувати (солі піровиноградної кислоти, кінцевий продукт метаболізму глюкози) на лактат. В антарктичних риб цей ензим розганяє цей процес до тієї ж швидкості, з якою він проходить в організмі теплокровної істоти. Здається, що риби, що мешкають в холодних морях, мають деяку модифікацію ензиму, і невелика відмінність дозволяє ензиму працювати швидше незважаючи на холод. І так, дослідники виявили такий самий модифікований варіант ензиму в організмах видів, що живуть у теплих водах Південної Америки.

Напевно, передбачення того, що станеться з Його колись досконалим світом, і Його бажання захистити Творіння, змусило Бога наділити цією особливою версією ензиму тих істот, які Він вибрав за Своїм розумінням. Якщо Бог так піклується про рибу, як може Він не захистити, не підтримати вас і мене, за яких Син Божий віддав Своє життя?

#ДеньзТворцем


Книга Йова 12:7-8

«Але запитай чотириногих, хіба не розкажуть тобі, і небесних птахів, чи не сповістять тобі? Розкажи землі, хіба не пояснить тобі, і чи не підкажуть тобі морські риби?»

Молитва: Я дякую Тобі і славлю Тебе, любий Отче, за Твою любов, за те, що Ти даєш мені те, чого я потребую, у тому числі й Спасителя. В ім’я Ісуса. Амінь.