Дивовижні зимові метелики

Коли осінь приходить у помірні райони Північної Америки, Європи та Азії, птахи відлітають у теплі країни, а комахи впадають у стан зимового заціпеніння. Може здатися, що життя взимку зупинилося, але й узимку відбуваються дива. Прокидаються метелики – близько п’ятдесяти видів метеликів проводять у сплячці літо. Активні ці метелики саме взимку, незважаючи на те, що в організмі вони не мають природного антифризу, як у інших тварин. Робота таких речовин сильно гальмуватиме інші метаболічні процеси та в цілому життєві функції.

Зимові метелики виживають цілком успішно, тому що ховаються в купах листя на лісовій підстилці, де температура ніколи не буває нижче 3 градусів по Цельсію, а замерзають вони при температурі нижче 0 градусів по Цельсію. Коли температура повітря піднімається вище за нуль, метелики вилазять з листя, кілька хвилин тремтять, щоб зігрітися, і вирушають на пошуки їжі. Найбільше вони люблять кленовий сік. Наповнивши черевце цією висококалорійною їжею, метелик отримує достатньо енергії, щоб пережити зиму. В активній фазі можуть прискорювати метаболізм у 8000 разів, спалюючи за 30 хвилин та ж кількість енергії, що може підтримувати їх протягом усієї зими. У літнього метелика «батарейка» у грудному відділі, а зимові метелики зберігають своє тепло за допомогою зовсім іншої системи теплообміну.

Зимовий метелик – ілюстрація того, що Божій руці все підвладно, що для Нього немає меж. Якщо ви коли-небудь сумніваєтесь – як же Бог зміг створити весь світ за шість днів, просто згадайте Його зимових метеликів.

#ДеньзТворцем


Книга Йова 42:2

«Я знаю, що можеш Ти все, і не спиняється задум у Тебе!»

Молитва: Я спокійний, Всемогутній Батьку, бо Ти любиш мене. Амінь.