Дивовижні комахи-мінери

Якщо ви живете в такому кліматі, де, перш ніж опасти, листя спочатку стає різнобарвним, ви, напевно, помічали дивну річ. Ось листя почало падати, і вся земля покривається ним, як різнобарвними латками. Але серед усіх цих фарб, що тьмяніють, можна побачити рідкісне абсолютно здорове на вигляд зелене листя. Це зелене листя, швидше за все, результат роботи комахи, одного з найдивовижніших створінь Божих.

Деякі види жуків, мух та метеликів проходять личинкову стадію, під час якої личинка впроваджується всередину листочка. Ці крихітні «мінери» одержують поживні речовини з листка. Але коли приходить осінь, і листя втрачає зелений хлорофіл, вони перестають виробляти їжу для личинок. Тому личинка виділяє гормон, який зупиняє розкладання хлорофілу та вмирання листка. Цей гормон допомагає листям залишатися зеленим і виробляти їжу личинкам навіть після терміну, коли в звичайній ситуації листок став би червоним або жовтим і тихо висихав на землі.

Існування комах-мінерів ставить кілька проблем перед тими, хто вважає, що різноманітність життя в нашому світі виникла внаслідок нерозумної еволюції. Отже: звідки личинка дізналася, який гормон їй потрібно виробляти для того, щоб її будинок, лист, довго жив та функціонував? Невже нам пропонують повірити, що ці личинки потихеньку еволюціонували з чогось іншого, доки одна з них аналізувала хімічний склад листка? І нарешті – невже ми повинні повірити, що такий сумнівний еволюційний процес відбувався у кількох видів?

Так само, як поява молодих листочків навесні означає швидкий прихід літа, так і кмітливість маленьких мінерів повинна нам вказати на їх Творця. А ми можемо впевнено зробити висновок – Бог створив увесь світ.

#ДеньзТворцем


Євангеліє від Марка 13:28

«Навчіться притчі від смоківниці. Коли вже її гілки стають м’якими і випускають листя, то знаєте, що близько літо».

Молитва: Дорогий Батьку, дякую Тобі за свідчення Твоїх чудес. Амінь.