Дерево чемпедак

Дерево чемпедак росте в Малайзії, і є близьким родичем дерева Джекфрут (індійське хлібне дерево) із сімейства тутових. Плоди чемпедаку їстівні, розмір плоду близько 30 сантиметрів.

Вчених чемпедак дивує тим, що цвіте нерегулярно. За одним деревом спостерігали протягом п’яти років, перш ніж воно зацвіло! Квіти чемпедака пахнуть як кавун, але в них немає нектару, яким вони могли б залучити комах для запилення. Більш того, комахи, що запилюють чемпедак, взагалі не їдять пилок. То що ж приваблює два види маленьких двокрилих комах, галиць, які запилюють квітки чемпедака?

Відповідь: грибок, який живе лише у чоловічих квітках дерева. Галиці дуже люблять цей грибок, і поїдаючи його, вони заповзають усередину квітки, збираючи на себе пилок. Після чого забираються і в жіночі квіти у пошуках улюбленого грибка, і неминуче переміщуючи пилок на маточки квіток.

Такий пристрій, коли дерево залежить виключно від грибка, який і приваблює запилювачів, є унікальним, в інших видах такого немає. Тому постає питання: яким чином міг з’явитися такий порядок? За відсутності будь-якого з компонентів – грибка або галиці – дерево чемпедак вже давно стало б минулим, що давно минуло. Усі три складові цього союзу, цієї взаємозалежної системи мали з’явитися одночасно.

Чемпедак свідчить про те, що взаємозалежні світи рослин і комах були створені швидко, і одні істоти очікували появи інших істот, від яких залежало їхнє життя, лише кілька днів, як і каже Книга Буття.

#ДеньзТворцем


Книга Буття 1:11

«І мовив Бог: «Нехай земля зазеленіє рослинами: яриною, що зерно різне дає, та фруктовими деревами, що плоди приносять із насінням різним». І сталося так».

Молитва: Дорогий Батьку, разом з усім світом я свідчу, що Ти – Творець. Амінь.