Ця квітка – справжня смердючка

Жуки-гнойовики, можливо, і не дуже приємна тема, але, зрештою, хтось повинен прибирати сміття. Тому Бог створив близько 30 000 видів жуків-гнойовиків. Багато жуків-гнойовиків  формують із своїх знахідок кулю розміром з кулю для крокету, і котять її додому, дружині та діткам. Інші жуки – землерої, вони риють тунелі під дорогоцінною знахідкою та займаються прибиранням прямо там.

А ось на Борнео є квітка, яка відволікає від роботи один із видів гнойовиків-землероїв, і нічого не дає жукам натомість. Ця багряно-червона квітка пахне зовсім не трояндами, а гноєм. Запилюють його лише жуки-гнойовики. Дослідження показали, що інші запилювачі цікавляться квіткою, проте запах відлякує їх, і вони навіть не намагаються дістатися до пилку. А жук-гнойовик успішно запилює такі квіти – поки він шукає в квітці те, що пахне, як його їжа. Неприємний запах обманює жуків, привертаючи їх і змушуючи переносити пилок з тичинок на маточки. Натомість рослина не дає жукам нічого.

Безглуздо вважати, що ця рослина розробила таку специфічну стратегію, щоб залучити жуків для запилення. Нерозумно також вважати, що безособові сили еволюції брали участь у появі такого ошуканця зі світу рослин. Тільки всемогутній, премудрий Творець міг створити цей дивовижний зв’язок між цими істотами, тільки Він може сплести докупи потреби Творіння і зробити так, щоб Творіння процвітало.

#ДеньзТворцем


Книга Ісаї 40:28

«Хіба ж ти не знаєш, або ти не чув: Бог відвічний — Господь, що кінці землі Він створив? Він не змучується та не втомлюється, і не збагненний розум Його».

Молитва: Отче Наш Небесний, дай нам більше мудрості та розуміння, щоб ми стали ближчими до Тебе. Ім’ям Ісуса. Амінь.