Чужинець який не чужинець

Соціальні комахи погано переносять представників інших видів у своїх спільнотах. Чужинців найчастіше визначають за запахом, а не за зовнішнім виглядом, тому що ці комахи не те щоб сліпі – вони просто дуже погано бачать. Зазвичай соціальні комахи об’єднуються і знищують чужинців, які проникли в їхнє гніздо, навіть якщо це одна-єдина комаха.

Терміти – соціальні комахи, отже, вони не переносять чужинців. Проте жук роду Trichopsenius сімейства стафілінід воліє жити в гнізді термітів одного виду. Ці терміти виділяють специфічну суміш речовин, 21 компонент, які, змішуючись, дають унікальний запах, свого роду «перепустку» для мешканців гнізда. Один із компонентів становить третину від усього унікального запаху, решта 19 компонентів – це добавки, менше відсотка від загального складу. У це складно повірити, але жук Trichopsenius здатний виробляти таку саму суміш речовин, і в такому камуфляжі із запаху жоден терміт не визнає в ньому чужинця.

Той, хто вважає Ісуса Христа своїм Спасителем – чужинець у цьому світі. Але ми ж не жуки Trichopsenius, і навіть якщо ми не належимо до цього світу, не варто прикидатися, щоб стати такими ж, як ті, хто оточує нас. Ті, хто вірить в Ісуса Христа, як Авраам, отримали від Бога заповіт, що Він проведе їх через пустелю до нової прекрасної землі, яка існуватиме вічно. Авраам не міг уявити собі, як саме Бог зробить його нащадків великим народом і як Він дасть їм чудову землю. І все ж Авраам вірив у Божу обіцянку, і ми теж зможемо.

#ДеньзТворцем


Книга Буття 17:8

«Я віддаю тобі й усім твоїм майбутнім поколінням землю, по якій ти мандруєш, всю землю Ханаанську. І то буде навічно, а Я буду їхнім Богом».

Молитва: Дорогий Господь, навчи мене, як стати таким як Ти, і жити життям Твоєї дитини. Амінь.