Чудовий порятунок бокоплава

Ті, на кого полюють, досить хитрі, щоб триматися з навітряного боку від мисливця. Багато хижаків вистежують здобич переважно за запахом. Той самий принцип працює і у водному середовищі. Хижак чує речовини, що виділяються здобиччю, і використовує цей запах, щоб вистежити здобич. Якби ви були хижаком, який живе в струмку, ви трималися б нижче за течією від своєї здобичі. Так здобич вас не вчує. Крім того, так ви змогли б відчути здобич, якщо вона підійде надто близько.

Дивно, але маленький, схожий на креветку рачок-бокоплав, здається, здатний відчути хижака навіть якщо той знаходиться нижче його за течією. Вчені з університету Лунда, Швеція, виявили, що рачок-бокоплав чує струмкову форель нижче за течією і намагається втекти від неї.

Дослідники зробили штучний струмок і поділили його на дві гілки. Внизу одного відгалуження була струмкова форель, а внизу другої гілки хижаків не було. Потім зверху у потік посадили бокоплавів і дали їм вільно рухатися за течією. Коли бокоплави підійшли до роздоріжжя, вони попрямували не в те відгалуження, де на них чекала форель. Щоб перевірити, чи дійсно бокоплави можуть відчути запах проти течії, дослідники капнули запахом форелі у воду внизу. Цього виявилося достатньо, щоб бокоплави відмовилися рухатися цим струмком. А коли форель посадили у скляній трубці внизу одного з двох струмків – тобто її було видно, але її запаху у воді не було – бокоплави абсолютно не звертали на неї жодної уваги.

Ми теж здобич, за нами теж полюють – диявол та його сили. Нам би дуже знадобилося вміння відчувати, де диявол причаївся в засідці і підстерігає нас, щоб уникати його, як бокоплав уникає форель.

#ДеньзТворцом


Послання Якова 4:7

«Тож підкоріться Богові, протидійте дияволові, і він утече від вас».

Молитва: Дорогий Батьку, я визнаю, що я не завжди уникаю диявола, коли я маю тікати від нього. Дай мені Твоє прощення через Ісуса Христа. Амінь.