Чи стискається мозок людини під впливом стресу?

Стрес, який став невід’ємною частиною вашого життя або якась травма з минулого, думки про яку не відпускають вас ні на день, можуть стати причиною втрати частини вашого мозку. Декілька досліджень пов’язали постійний чи нав’язливий стрес із «усиханням» частини мозку людини, а саме гіпокампа. Результати досліджень показали, що в умовах стресу ця частина мозку зменшується у розмірах на 25%. Ці дані повинні насторожити нас, оскільки гіпокамп відповідає за зберігання довготривалої та свідомої пам’яті (а також за орієнтування у просторі). Гіпокамп – це та частина мозку, яка страждає при хворобі Альцгеймера.

Хороша новина в тому, що якщо людина виходить зі стресової ситуації або конструктивно розбирається в наслідках травми в минулому, гіпокамп через деякий час повертається до початкового розміру. Вчені запропонували кілька теорій у спробі пояснити, чому гіпокамп «зморщується» під впливом стресу, хоча дехто з учених не впевнений, що стрес викликає зменшення розміру гіпокампу.

Чи може християнин уникнути згубного впливу стресу? Згадайте, що переніс святий Павло в ім’я Євангелія, але в його книгах немає жодного натяку на незвичайну втрату пам’яті, яка є типовою для людей у ​​постійних важких обставинах. Один із способів уникнути шкідливого впливу стресу – позбутися його причини. Якщо це неможливо, потрібно навчитися приймати події минулого, що травмують, і не давати їм тяжіти над сьогоденням. А що допоможе нам найкраще у такій ситуації? Ми повинні завжди пам’ятати про те, що Господь завжди з нами, і в молитві передавати свої страхи та стреси до Його рук. Наука пізнає, що життя – це справді більше, ніж їжа та одяг.

#ДеньзТворцем


Євангеліє від Матвія 6:25

«Задля цього кажу вам: не журіться про своє життя, що будете їсти або що будете пити, ні про своє тіло, у що одягнетеся. Хіба душа не більша за їжу, а тіло — за одяг?»

Молитва: Я передаю Тобі всі свої турботи, страхи та хвилювання, Господи. Амінь.