Чи можна вважати музикою спів птахів?

Біблія називає звуки, які видають птахи, співом, як і більшість із нас. Але еволюційне мислення змушує деяких учених стверджувати, що ми вкладаємо людське значення в голосові звуки птахів. Вони вважають, що вокалізація птахів не має нічого спільного зі справжньою музикою.

Орнітологам відомо, що птахи використовують ту саму музичну гаму, що й наша музика. Десятиліття тому хтось звернув увагу, що у звуках, які видає чорний дрізд, чується частина твору Бетховена. Музика була такою самою, як вступне рондо «Концерту для скрипки з оркестром ре мажор, опус 61». Оскільки ці птахи передають свої пісні від покоління до покоління, Бетховен міг почути цю дивовижну музику від пращура сучасного чорного дрозда!

Пісні деяких видів, наприклад, американського співочого горобця, повторюють форму сонати. Вони починаються з сильної теми, потім тема багато разів усіляко обігрується, і під кінець знову звучить початкова тема. У Моцарта жив ручний шпак. Якось, коли Моцарт грав свій «Концерт для фортепіано з оркестром до мажор» шпак не просто повторив твір, він поміняв діез на бемоль! Моцарт вигукнув: «Це було чудово!» Коли шпак помер, Моцарт влаштував йому пишний похорон. Через вісім днів він написав «Музичний жарт», до якого включив ту саму витончену конструкцію з пісні шпака.

Чи справді спів птахів – справжня музика, як це говорить Біблія? Моцарт і Бетховен точно вважали, що це справжня музика.

#ДеньзТворцем


Пісня над Піснями Соломона 2:12

«З’явилися вже квіти на землі, пора пісень прийшла, і в нашім краї голубки туркотіння чую я».

Молитва: Господи, я дякую Тобі за дар музики, і чекаю на музику небес. Амінь.