Біблія: Переконлива історія

У Біблії сказано, що завойовуючи Ханаан, Ісус Навін знищив місто Асор, головне місто місцевих царств. Критики зазвичай скептично ставляться до сказаного в Біблії, особливо це стосується історії завоювання Ізраїлем Ханаанських земель. У 1955 році на території стародавнього Асора почалися розкопки, які іноді відновлюються аж до нашого часу. Археологи хотіли знати, коли і ким був зруйнований Асор. Сумніваючись у тому, що ізраїльтяни могли знищити місто, деякі припускали, що Асор стерли з лиця землі філістимляни, чи загони з іншого міста Ханаана, чи єгиптяни.

У 90-ті роки ХХ століття нові розкопки дали дуже цікаві відповіді. Асор був повністю знищений пожежею, про що говорять зола і попіл, що залишилися від міста. Шар золи в деяких місцях досягає метрової товщини. Це повністю відповідає сказаному у Біблії. У місті, у палаці, у великих глеках зберігалося оливкове масло, і багато – тому в цьому місці пожежа була особливо сильною: за розрахунками, температура була вищою за 1100 °С. Крім того, статуї та ідоли були розбиті – ізраїльтяни так завжди чинили, слухаючись Бога. Зруйновані ідоли були тими ж богами, яким поклонялися і філістимляни, і ханааніти, і єгиптяни, тому навряд чи вони стали б нищити свої святині. Схема руйнування – та сама, що описана у Писанні, що залишає нам єдиний висновок: місто зруйнували сини Ізраїлю! І приємно бачити, що навіть тим, хто сумнівається в істинності слів Біблії, доводиться погоджуватись, що сказане там – правда, підтверджена історією.

#ДеньзТворцем


Книга Ісуса Навина 11:11

«Вони мечем повбивали в ньому все, що дихає, — вигубили всіх, і не залишилося в ньому того, що дихає, а Асор спалили вогнем».

Молитва: Дякую Тобі, Господи, що я можу бути впевненим у обіцянні спасіння, даного мені в Біблії. Амінь.