Балакучі рослини

Венерина мухоловка відчуває наближення мухи, і менш ніж за секунду пастка зачиняється навколо комахи. Сьогодні у мухоловки буде щільний обід, сніданок і вечеря. Поведінка рослин – нова галузь науки. Вчені, які працюють у цій галузі, вважають, що рослини на кшталт венериної мухоловки, які взаємодіють із тваринами, необхідно підняти вище за шкалою живих істот. Традиційно ми сприймаємо рослини як неактивні створіння, які стирчать постійно на одному місці. Але що більше ми дізнаємося про них, то більше переконуємося, що рослини набагато активніші та діяльніші, ніж нам завжди здавалося.

Деякі з них навіть вміють рухатися, найчастіше під час взаємодії з тваринами. Але іноді вони рухаються і самостійно. Коли бутони білої шовковиці відкриваються, їхні пелюстки рухаються зі швидкістю в половину швидкості звуку. Але це тільки мала дещиця незвичайного в поведінці рослин. Вчені виявили, що рослини мають пам’ять, незважаючи на те, що в них немає ні мозку, ні нервової системи. Проте, якщо лист мобілізував усі свої засоби захисту проти хижака в минулому, наступного разу в разі небезпеки захисні процеси спрацюють швидше. В інших випусках ми вже розглядали, як рослини, видаючи запахи, передають інформацію. Якщо на листок рослини нападають, вона виділяє пахучі речовини, які попереджають навколишні рослини та листя про небезпеку. Зараз учені називають це «розмовою рослин».

Ми бачимо, що навіть рослини отримали від Бога достатньо здібностей, і ми не можемо не усвідомлювати з вдячністю, що Бог був ще більш щедрий до нас.

#ДеньзТворцем


Книга пророка Ісаї 40:8

«Трава всихає, опадає цвіт, а слово Боже житиме віки».

Молитва: Отче мій Небесний, я радію і дякую Тобі за всі Твої щедрі дари, особливо за Твою милість і прощення. Амінь.