Багатофункціональне око

Вчені виявили, що око – багатофункціональний орган. Вони довго намагалися зрозуміти, як працює наш внутрішній біологічний годинник, який знаходиться в одному з відділів мозку і «відраховує» приблизно добу. Цей дивовижний годинник керує біоритмами людини, тому дуже важливо, щоб вони були правильно встановлені.

Вчені знають, що цей годинник налаштовується за освітленістю. Вони також в курсі, що внутрішній годинник налаштовується не паличками та колбочками, відповідальними за розпізнавання кольору та образів. Палички та колбочки взагалі не мають жодного відношення до розпізнавання часу. Для недавнього експерименту дослідники вивели мишей, у яких були відсутні палички та колбочки. Але коли вчені зрушили періоди «світлового дня», миші, проте, перебудували свій біологічний годинник, пристосувавши до нових умов.

Але тепер вчені переконані, що знайшли, як наші очі можуть налаштовувати біологічний годинник. Вони спостерігали за африканською рогатою жабою, уявіть собі! У процесі спостережень вони виявили фоторецептор, меланопсин. Фоторецептор можна знайти у шкірі, очах та мозку жаби. Потім вчені вирішили перевірити меланопсин у очах. Виявилося, що форма цього фоторецептора провадиться у внутрішніх шарах сітківки людського ока. А палички та колбочки розташовані у зовнішньому шарі сітківки. Око людини, як і очі ссавців, багато функціональний орган!

Дізнаючись все більше про те, як ми влаштовані, ми славимо Творця невпинно, тому що тіло людини створено напрочуд точно і вкрай складно. Зрозуміло, щоб стверджувати, що елегантна система біологічного годинника з’явилася по випадковому збігу сприятливих обставин, потрібна дуже сильна віра, набагато сильніша, ніж віра у Творця.

#ДеньзТворцем


Псалом 94:9

«Бог дав вам вуха, то ж і Він все чує, Бог дав вам очі, то ж і Він все бачить!»

Молитва: Я славлю Тебе, Господи, за те, що я чудово влаштований. Амінь.